2 

TELEFON

+48 883 770 154
+48 604 054 052

 

EMAIL

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 mapa

ADRES KORESPONDENCYJNY

ul Księżycowa 11
97-500 Radomsko

 

 

Firma Sangrass oferuje rolowane trawy dla klientów i firm z województwa zachodniopomorskiego. Rolowana trawa to łatwy i szybki sposób na uzyskanie pięknej trawy na swoim terenie. Dzięki temu, że trawa jest dostarczana w formie rolki, można ją łatwo i szybko położyć na wybranej powierzchni. Odmiany trawy, które oferujemy w formie rolki, są dobierane w taki sposób, aby zapewnić piękny wygląd oraz dobre parametry użytkowe trawnika. Mieszanka, którą stosujemy, składa się z odmian gatunków życicy trwałej wiechliny łąkowej, kostrzewy czerwonej. Dzięki temu nasze trawy są odporne na wysokie i niskie temperatury, suszę oraz intensywne użytkowanie.

Ważne jest, aby przed położeniem trawy z rolki podłoże było dobrze przygotowane. Podłoże powinno być wyrównane i nawodnione. Trawa z rolki dobrze rośnie na podłożu o odczynie lekko kwaśnym lub obojętnym. W przypadku podłoża o odczynie zasadowym należy wprowadzić poprawki w postaci zakwaszania podłoża. Rolowana trawa, którą oferujemy, jest łatwa w pielęgnacji. Wymaga regularnego podlewania, szczególnie w okresie letnim, oraz okresowego nawożenia. Zalecamy stosowanie nawozów organicznych lub mineralnych, dostosowanych do wymagań danej odmiany trawy. Pamiętajmy także o regularnym koszeniu, które pozwoli na zachowanie pięknej i gęstej darni.

Dostarczamy trawę z rolki na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, a nasz własny transport pozwala na szybką i bezpieczną dostawę na miejsce. Nasza firma dostarcza trawę w hurtowych ilościach, zarówno dla firm wykonawczych związanych z zagospodarowaniem terenów zieleni, jak i dla osób prywatnych chcących uzyskać piękny i łatwy w pielęgnacji trawnik.

Jakie są terminy najlepsze do układania trawy z rolki?

Najlepsze terminy do układania trawy z rolki zależą od klimatu i warunków atmosferycznych w danym regionie. W ogólności, najlepszym okresem jest wiosna i jesień, gdy temperatura powietrza wynosi około 10-20 stopni Celsjusza. W tych warunkach trawa szybciej się przyjmuje i zakorzenia. W okresie letnim, kiedy temperatury są bardzo wysokie, trawa może wymagać częstego podlewania, aby uniknąć wysychania. Z kolei w okresie zimowym, gdy temperatura jest zbyt niska, trawa może nie przyjąć się i umrzeć. Ostatecznie, termin najlepszy do układania trawy z rolki zależy od klimatu i warunków atmosferycznych w danym regionie, a także od specyfikacji danego gatunku trawy. Przy wyborze terminu najlepiej skonsultować się z producentem trawy lub specjalistą w dziedzinie ogrodnictwa.

Czy trawa z rolki jest odpowiednia do wszystkich rodzajów terenów?

 

Trawa z rolki jest odpowiednia do większości rodzajów terenów, jednak należy pamiętać, że różne gatunki traw mają różne wymagania dotyczące gleby, oświetlenia i wilgotności. Przy wyborze odmiany trawy należy wziąć pod uwagę specyfikę terenu, na którym będzie ona używana. Niektóre odmiany trawy są bardziej odporne na suszę, inne na cień, a jeszcze inne na duże obciążenia czyli intensywne użytkowanie np. na boiskach sportowych. Nasze trawy są odpowiednie dla każdego rodzaju terenów.

 

 

Galeria realizacji